• Pisanja

    Schlafmützhen

    Prijazna članica na kulinarika.net, ki je po rodu Nemka, a živi v Sloveniji, mi je prevedla naslov.  Moram reči, da je, za trdo nemščino, zelo simpatičen. “Schlafmützchen je nemška beseda, ki bi se v slovenščino prevedla kot ‘zaspanček’ oz. ‘zaspančki’, v dobesednem prevodu bi pa pomenila nekaj takega kot ‘zaspančkova kapa’, čeprav ne pomeni dobesedno tega. To je čudovita nemška beseda, taka, ki je pogosta v pravljicah za lahko noč, izhaja pa iz tiste starodavne (nemške) pravljice o možiclju, ki sedi na luninem krajcu, z dolgo sivo brado in dolgo, visečo špičasto kapo.”   Hvala, ***amy***

  • Pisanja

    Objava

      Tole pa sem skoraj spregledala. Objava na Dnevnik.si – malce površno, pa vendar. Fajn.   http://www.dnevnik.si/tiskane_izdaje/dnevnik/1042510130   Mogoče vam pride prav še tale link, a svetujem, da knjigo kupite, saj imam informacije iz prve roke – vrtcov, da želijo otroci pesmice poslušati vedno znova in znova.     http://cobiss.izum.si/scripts/cobiss?command=DISPLAY&base=COBIB&RID=258920448  

  • alt
    Pisanja

    Dorimu

      Pred nekaj dnevi sem si lahko v živo ogledala prekrasne punčke – ja, punčke. A, kakšne punčke!  Ročno izdelana bitjeca, prefinjenih izrazov in detajlov, ki osupnijo. V Slovenskem ljudskem gledališču Celje je bila najprej predstava in za njo razstava teh čudovitih bitij polnih barv, bleščic in različnih materialov. Razstava nosi ime Punčka-več kot igrača. Pravzaprav ne vem, če je razstava še vedno postavljena, a če vas pot zanese tam mimo si jo le oglejte. http://dorimu.com/

  • alt
    Pisanja

    Nulta ura

    Nulta ura je en čisto poseben izraz, ki ga v časih mojega šolanja pač nismo poznali. Pa ne vem ali zato, ker so bili učitelji sposobni narediti tak urnik, da so se ure pač lepo izšle ali pa smo dejansko imeli manj ur – v slednje nisem čisto prepričana. Ura je 5.10 in komaj vstanem. Odidem v kopalnico in tam že odmeva glasba s hčerinega telefona. "Luba duša, kaj pa že ti noriš ob taki uri?!"  "Ja, nulto imam!" in si riše naprej črno linijo na veki, ki jo naredi očarljivo "audry-hepburnovsko". Le kako se ji da?  Največja groza pa je ta, da pride domov ob pol štirih popoldan.  Pa kakšna…

  • alt
    Pisanja

    Božični večer

    V kotu božična jelka stoji, se v prazničnem miru čarobna blešči.  Pod njo so darila in soba diši, v kaminu nam topel ogenj gori.  "Bom čakal Božička." je Luka dejal, potem pa v fotelju je trdno zaspal.  Z roko pobožam mu mehke lase in vidim skoz' okno, Božiček že gre.