-
Celjski utrinki
-
Makro 02
-
Makro 01
Kar pripravite se na serijo makro fotografij 😉
-
Čudovita žival
Od malega sem rastla gor z živalmi in med njimi je častno mesto vedno zasedal konj. Moj stari oče je bil včasih furman – danes bi se reklo, poklicni voznik ;-). Fajn ga je bilo poslušat, ko je govoril o furah in vem, da mi je najbolj ostalo v spominu, ko je pravil kako so ob hudem sneženju vsi odšli z vozovi čistit mesto in iz mestnih ulic zvozili sneg v Savinjo. Fino, ne? Ko se je odpravil nakupovat novega konja tja za madžarsko mejo smo vedno komaj čakali, da ga pripelje domov in iz oči mu je vedno sijal ponos. In ponos je bil vedno tudi v meni, ko…
-
Darilo za magisterij
Dobila sem darilo, ki mi ga je moj dragi podaril za magisterij. Čudovit objektiv, ki sem si ga želela že od 17. leta starosti, ko ga še sploh niso naredili. No, tudi potem je minilo še precej let, da je luč sveta ugledal Tamron 90mm, F/2.8, Di VC USD macro 1:1 😉 seveda ga je bilo treba takoj stestirat in ko se človeku mudi, ni časa za stativ … Pa so mi fotke vseeno všeč. Tile dve bitjeci sem našla na vrtu kljub temu, da je 4. december! https://www.youtube.com/watch?v=nFAboWWgk6s
-
Dve stropni
-
Pa je za mano
No, morala bi reči: "Pa je za nami." Člani Društva fotografov SVIT smo namreč tudi letos odlično izpeljali zastavljeni projekt Dnevi mladinske fotografije. Kopica fotografskih delavnic, dva foto natečaja, razstave… Sama sem bila predsednica organizacijskega odbora vseslovenskega osnovnošolskega fotografskega natečaja Bistvo očem skrito, srcu odkrito. Foto: http://urskadomen.si/ http://www.df-svit.si/2015/11/dmf-2015-uspesen-zakljucek/
-
Beg
-
Jap, točno tako
Nisem tip, ki je nor na sodobno tehnologijo. Če že uporabljam računalnik ali telefon pa imam strašno rada, če mi ga pustijo na miru vsaj nekaj let. Sovražim namreč vedno nova posodabljanja, nove verzije, izboljšane kakopak, in potem človek išče svoje reči za katere je prej točno vedel kje je imel zložene, po mapah in serverjih in ne-vem-kako-se-jim-še-reče kje. Vsa tehnologija je tako presneto nebogljena – brez polnilca in vtičnice je kupček neuporabnega materiala. Računalniki – tako neumni – njihova prednost je samo v spominu in hitrosti, zrajtajo pa si ama nič. In konec koncev, kaj ti rabijo vsi tisti tera bajti, ko zmanjka elektrike? En mali sončev izbruhek in…
-
Podpiram
Poznam nekaj fantov s Policijske akademije oz. Oddelka za šolanje službenih psov in vem, da ne bodo zamerili, če si sposodim njihovo fotko 😉 Mi je en tolk simpatična. Foto: Policijski stavkovni odbor, vir: http://www.24ur.com/novice/slovenija/foto-policisti-sporocajo-cerarju-tudi-mi-smo-sindikat.html


























